1976 yılında Van'da 6 m2'lik bir büroda Yasin Fevzi Şengül tarafından kurulan Şengüller

önceleri sadece kahverengi eşya satışı gerçekleştirirken, daha sonra beyaz eşya sektörünü de iş kollarına ekleyerek faaliyetlerine devam etti.

Arçelik, Philips, Grundig gibi sektörün önde gelen üretici firmalarının, doğu Anadolu'daki en büyük bayileri arasına girdi.

Van'daki mağaza sayısını 4'e çıkardıktan sonra, 1986 yılında İstanbul Sirkeci'de ilk mağazasını açtı.

1994 yılında GSM teknolojisinin Türkiye'ye gelişi ile birlikte, iletişim dünyasına kapılarını açmaya başlayan ŞENGÜLLER, Türkiye’nin 6 ilinde toplam 55 adet perakende mağaza sayısına ulaşmıştır.

Dünya markalarına ait cep telefonu ve aksesuarının perakende ve toptan satışlarının yanı sıra, Turkcell işbirliğiyle müşterilerin hayatını kolaylaştırıp zenginleştirmeyi ilke edinen Şengüller, iletişimin gülen yüzü sloganıyla 50 yıllık geçmişini, perakendecilik ve toptan gücünü, kurumsal altyapısı ile birleştirerek mobil iletişim sektörünün her kademesine hizmet vermektedir. 6000 m2'lik Genel Müdürlük merkezinde bünyesine kattığı grup şirketleri ile büyümeye ve Telekomünikasyon sektöründe ülke sathına yayılmış yaklaşık 1200 bayiye hizmet vererek sektörde ilklere imza atmaya devam etmektedir.

İstihdama katkı sağlamayı öncelikleri arasında gören Şengüller, çalışan sayısını 700'e çıkartmanın ve kurulduğu günden bu yana eğitim alanında desteklediği projelerle sosyal sorumluluk görevini yerine getirmenin, 25 yıldır bulunduğu ilde üst üste vergi rekortmeni olmanın gururunu yaşamaktadır.

Şengüller, misyonunu iletişim ürünlerini güvenilir ve üstün hizmet anlayışı ile geniş kitlelere lider sıfatıyla sunmak olarak belirlemiştir.

Vizyon olarak teknolojik gelişmelerle globalleşen dünyada kendini sürekli geliştirip, güvenilir ve güçlü bir marka olarak bilişim sektörünün her alanında lider ve öncü olmayı hedeflemiştir.

Basında ŞENGÜLLER fotoğrafları için tıklayınız.